تفاوت درب چوبی و درب یو پی وی سی
بهمن ۲۴, ۱۳۹۴
مزاياي پنجره یو پی وی سی
بهمن ۲۷, ۱۳۹۴

پنجره یو پی وی سی

پنجره یو پی وی سی

استفاده بهينه از انرژي همواره يکي از مهم ترين مسائلي بوده که ذهن بشر را مشغول نموده و قطعا همه انسان ها در هر زماني براي اينکه نگران آيندگان خود بوده اند به فکر استفاده بهينه از انرژي و صرفه جويي در مصرف آن بوده اند تا بتوانند براي فرزندان خود انرژي را ذخيره کنند.در فصل زمستان همه ما روش هاي متفاوتي براي گرم کردن منازل خود انتخاب مي کنيم، ولي در کنار اين روش گرمايشي، بايد بدانيم که روشي را هم براي جلوگيري از هدر رفتن انرژي گرمايشي ساختمان و بهينه سازي مصرف انرژي انتخاب کنيم، بعضي ها ممکن است سراغ عايق ها بروند که اين روش هم مزايا و معايب خود را دارد اما يکي ديگر از روش هاي موثر نصب و کاربرد پنجره دو جداره است.

اولين بار در سال ۱۹۴۰ ميلادي در نيويورک يک شيشه فروش شيشه دوجداره را توليد و عرضه کرد و آن را در ايالات متحده به نام خود ثبت کرد. مهم ترين عامل ايجاد چنين شيشه اي براي اولين بار هم درواقع حفظ هواي مطلوب داخل ساختمان و جلوگيري از خروج گرما و سرماي داخل ساختمان بوده است.

پنجره هاي دوجداره يا چند جداره از اتصال دو يا چند شيشه موازي در مقابل يکديگر بر روي يک چارچوب پروفيل آلومينيومي تشکيل مي شود. فريم هايي که بين دو جدار قرار مي گيرند، به وسيله مواد رطوبت گير پر مي شوند و سپس دو لبه فريم چسب زده مي شود که اين کار براي درزگيري و قرار گرفتن اسپيسر بين دو شيشه و چسبيدن آنها به يکديگر است. پس از چسب زدن، به روي شيشه ها انتقال مي يابند و با دستگاه پرس نصب مي شوند و همزمان گاز آرگون به صورت اتوماتيک داخل شيشه دوجداره تزريق مي شود و بعد محيط شيشه با چسب پلي سولفيد براي درزبندي بيشتر پر مي شود.

پس از اينکه مراحل ساخت شيشه دوجداره تکميل مي شود، آزمايش هاي مختلفي روي آن انجام مي گيرد؛ از جمله آزمايش پايداري در برابر محيط هايي با رطوبت بالا، آزمون مه گرفتگي، آزمون تعيين ضخامت محفظه هوا و….

نصب اين شيشه ها بر روي پنجره بسيار آسان است و از طريق پيچ و مهره کردن آنها به قاب فلزي اوليه يا سازه هاي سيماني، آجري و… صورت مي گيرد. پنجره هاي دوجداره را مي توان طوري نصب کرد که امکان چرخش آنها در دو محور افقي و عمودي وجود دارد و در حالت مورب هم پنجره يک قاب با زاويه ۳۵ درجه برايتان ايجاد مي کند. اين پنجره ها حتي قابليت نصب در اشکال قوس دار و منحني را هم دارند و علاوه بر اين به گونه اي طراحي مي شوند که شما بتوانيد توري يا پرده هاي کرکره اي هم براي پنجره نصب کنيد. در ضمن پروفيل ها و يراق آلات مورد استفاده در نصب پنجره هاي دو جداره به دليل گالوانيزه شدن در برابر زنگ زدگي و خوردگي و همچنين مواد شيميايي موجود در هوا، بسيار مقاوم هستند و در نتيجه طول عمر بالايي دارند.