طرح ونصب پنجره
تیر ۱۰, ۱۳۹۵
آزمایشات پروفیل یو پی وی سی
تیر ۱۹, ۱۳۹۵

پنجره یو پی وی سی نمای ساختمان

پنجره یو پی وی سی در نما

نمای هر ساختمان عامل ایجاد نخصتین ذهنیت در خصوص بنا به ویژه از جانب خریداران است. به همین جهت نمای هر پروژه ساختمانی یکی از بخش های مهم در رزومه

کاری سازندگان به شمار می رود. از دیر باز که پنجره های فلزی پا به عرصه ساخت و ساز نهاد, دنیای جدید و طرح های زیبایی برای سازندگان ایجاد کرد.

سال ها گذشت تا فرهنگ بهینه سازی مصرف انرژی در اولویت همه فعالیت های تخصصی در عرصه ساخت و ساز قرار بگیرد. وقتی برای نخستین بار در و پنجره های دوجداره ساخته شده با پروفیل یو پی وی سی پا به عرصه ساخت و ساز نهاد, با توجه به رنگ تولیدی و اصالت پروفیل یو پی وی سی, در و پنجره های دوجداره به رنگ سفید ارائه شده و همین امر سبب شده که امروزه حدود ۸۰ درصد فعالان صنعت ساختمان پروفیل یو پی وی سی را فقط به رنگ سفید می شناسند و این امر به معنی انحصار در این صنعت است.

در گذشته در آلومینیوم نیز همین مصداق وجود داشته و این محصول فقط به رنگ خود آلومینیوم موجود بود این محدودیت بعد از مدت کوتاهی تمام شد و هم اکنون شاهد رنگ امیزی بیش از ۹۰ درصد پروفیل های الومینیوم هستیم. این تحول و انقلاب رنگی در صنعت یو پی وی سی هم در حال شکل گیری است.

برای رفع این مشکل و ایجاد تنوع در محصول , بسیاری از شرکت های تولید پروفیل وارد عرصه تولید پروفیل به رنگ قهوه ای با روکش لمینیت طرح چوب شدند.

اما این تغییر پاسخگوی نیازهای روز افزون بازار نیست. از سوی دیگر این محصول دوستدار محیط زیست است و علاوه بر ایجاد تنوع در محصولات یو پی وی سی سبب بالا رفتن مقاومت آنها در مقابل اشعه uv و سایر عوامل طبیعی می شود.