پنجره یو پی وی سی رنگی
فروردین ۲۴, ۱۳۹۵
شرکت پنجره دوجداره وین تک
فروردین ۲۸, ۱۳۹۵

پنجره یو پی وی سی ضد حریق

 یکی از مهم ترین ویژگی های پنجره های یو پی وی سی ضد اشتعال و حريق بودن آنها است که باعث اطمینان و آرامش خاطر می شود.

چرا پنجره یو پی وی سی ضد حریق است؟

از جمله خصوصیات UPVC آن است که دمای شروع به ذوب شدن آن C)°۳۸۵) و بالاتر از دمای احتراق چوب C)°۲۶۰) است اما بر خلاف چوب در زمان احتراق به یک منبع آتش زا تبدیل نشده و موجب توسعه و انتقال حریق نمی شود . همچنين استفاده از مواد افزودني(مولتي فايرها) در ساخت این نوع در و پنجره ها سرعت انتشار حريق را بسيار کند ميکند. همچنین استفاده از نوار هاي آب بندي در اطراف چهارچوب و قسمت بازشوي پنجره و همچنين عايق بندي دور پنجره در محل همجواري با ديوار ساختمان ، مانع از نفوذ گاز و شعله آتش به داخل خانه می شود.

دراین پنجره های یو پی وی سی ضد اشتعال و نسوز انواعی از یراق آلات وجود دارند که به گونه طراحی شده اند که سرتاسر پنجره را احاطه کرده و از چهار جهت پنجره را قفل نموده و به راحتی رگلاژ می شوند. این یراق آلات علاوه بر استحکام زیاد، در برابر زنگ زدگی و خوردگی بسیار مقاوم بوده و به مرور زمان کیفیت خود را از دست نخواهد داد.

پنجره UPVC تنها پنجره ضدحریق یکپارچه و بدون درز:

سیستم یکپارچه جوشکاری شده در گوشه ها باعث عدم وجود درزهای ناقل گاز و صدا و گرد و خاک در این پنجره ها می شود . در ضمن اینکه وجود درز در پنجره ها امکان شروع تخریب پنجره ها از این محلها را در انواع دیگر پنجره ها میسر می سازد. نوارهای آب بندی در اطراف چهار چوب و قسمت باز شوی پنجره و همچنین عایق بندی دور پنجره ،یو پی وی سی ضد اشتعال مانع از نفوذ آب های حاصل از بارش و شستشوی پنجره به داخل ساختمان می شود.

همچنین ایجاد شیارهای تخلیه آب بر روی فریم، باعث هدایت آب های وارد شده به پنجره به بیرون می شود. پنجره های یو پی وی سی علاوه بر اینکه عایق بوده و مانع انتقال حرارت می شوند ؛ بدلیل وجود لاستیکهای متعدد و درزبندی کامل موجب می شوند تا از ورود نسیم سرد در زمستان و نسیم گرم در تابستان به داخل جلوگیری شود . در نتیجه امکان رسیدن به شرایط مطلوب حرارتی با صرف انرژی کمتر قابل حصول می شود .