تاریخچه و استانداردهای شیشه دوجداره
آذر ۲۵, ۱۳۹۴
طول عمر پنجره های دوجداره
دی ۲۹, ۱۳۹۴

مراحل ساخت شیشه دوجداره :

برش اتوماتیک شیشه: برش شیشه ها توسط دستگاه تما م اتوماتیک cnc انجام میگردد و قابل برنامه ریزی بودن این دستگاه امکان برش شیشه به اشکال مختلف رافراهم می سازد.

خم کاری قاب های آلومنیومی (spacer ): قابهای آلومنیومی مورد مصرف در فرایند تولید شیشه های دو جداره ، با تنوع رنگ فراوان از آلیاژ مخصوصی ساخته شده که به راحتی قابل خم شدن است .این توانایی کمک می کند تا قاب به کار رفته در بین دو شیشه کاملا یکپارچه بوده و از مصرف گوشه های پلاستیکی اجتناب شود . کلیه مراحل ساخت این قابها با توجه به ابعاد شیشه و به صورت کاملا اتوماتیک انجام می شود و انتخاب ضخامت این قابها با توجه به ملاحظات فنی صورت می گیرد.

تزریق مواد رطوبت گیر : تزریق این مواد با توجه به خصوصیات ذیل انجام می شود:

الف : میزان تزریق مواد توسط دستگاه اندازه گیری می شود .

ب : تزریق (desicant) د ر شرایط بسته و تخلیه شده از هوا صورت می گیرد تا قابلیت جذب رطوبت هوای بین دو جداره شیشه برای این ماده باقی بماند و این موادقبل از استفاده اشباع نشود.

شستشوی شیشه با دستگاه اتوماتیک : شستشوی شیشه در داخل دستگاه و با استفاده از مواد شوینده خاص و آب مقطر انجام شده و هر گونه اثری از چربی ، از سطح شیشه برداشته می شود.

خشک کردن شیشه با دستگاه : شیشه در داخل ماشین خشک کن ، خشک میشود تا هیچ گونه لکه ای بر سطح شیشه باقی نماند.

سیستم نصب قاب آلومنیومی: مرحله شستشوی شیشه توسط اپراتور انجام شده و سپس شیشه وارد پرس می شود تا دو لایه شیشه بر روی قاب آلومنیومی پرس شود.

استفاده از چسب پلی سولفاید و تزریق گاز ارگون :

چسب درزگير (معمولاً پلي ايزو بوتلين) روي هر طرف اسپيسر ريخته شده و شيشه ها روي آن چسبانده مي شوند. براي تزريق گاز، دو سوراخ روي اسپيسر شيشه دو جداره ايجاد مي شود. شلنگ هاي تزريق و خروج گاز به شيشه دو جداره وصل شده و آن را از گاز پر مي كنند. معمولاً گاز تزريقي به شيشه هاي دو جداره از نوع آرگون است. براي اطلاع صفحات مربوطه مراجعه كنيد.

برداشت پوشش (coating) از روی شیشه های رفلکس

در شیشه های رفلکس ، که به لحاظ زیبائی و خواص نوری ویژه میزان مصرف گسترده ای نسبت به سایر شیشه ها دارد ، چسبندگی مواد درزگیر به سطحی از شیشه که پوشش آینه ای (coating) دارد ، بسیار پایین است و در کوتاه مدت این چسبندگی کاملا از بین خواهد رفت . در محل درزگیری ( اتصال قاب آلومنیومی به شیشه ) ،(coating) روی شیشه با دستگاه مخصوصی برداشته می شود تا از چسبندگی مواد درزگیر به سطح قابل قبول رسیده و کیفیت عایق بودن شیشه ها در سطح استاندارد باقی بماند.