پنجره دوجداره آلمانی وکا
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۵
پنجره دوجداره ترک
اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۵

شيشه دوجداره طرح دار (دکوراتيو)

شيشه دوجداره طرح دار یا دکوراتيو جورجين بار از انواع شيشه هاي تزييني مي باشد که در نماي ساختمان و معماري داخلي مورد استفاده قرار مي گيرد و بر روي تمامي درب و پنجره هاي دوجداره UPVC، آلومنيومي، آهني و چوبي قابل جايگذاري مي باشد. اين نوع شيشه دوجداره از شبکه هايي تزييني با ساختار پروفيل یو پی وی سی و يا پروفيل هاي کوچک آلومينيومي تشکيل گرديده است. ساختار و جنس متفاوت شبکه هاي تزييني شيشه دوجداره جورجين بار ( Georgian Bar جورجين بار) موجب تقسيم بندي آن به دو حالت زير مي شود:

شبکه تزييني رو شيشه دوجداره طرح دار

در اين حالت شبکه هاي تزييني پنجره دو جداره با استفاده از پروفيل منقسم شيشه که در تصوير زير قابل مشاهده مي باشد توليد مي گردد. ابتدا پروفيل منقسم براساس طرح مورد نظر برش خورده سپس با استفاده از چسب دوطرفه بر روي شيشه دوجداره چسبانده مي شود و درب يا پنجره دوجداره را بصورت ظاهري تقسيم بندي و شبکه بندي مي نمايد. تنوع کم در طرح هاي قابل اجرا بر روي شيشه دوجداره، جمع شدن آلودگي و گردو غبار در محل اتصال پروفيل منقسم به شيشه و کناره هاي آن و همچنين احتمال از بين رفتن چسب آن در برابر شرايط محيطي متفاوت از جمله معايب اين روش مي باشد که برتري حالت دوم را سبب مي شود. در تصوير زيرسطح مقطع پروفيل منقسم، ابعاد آن و شکل اجرا شده شبکه تزييني روي شيشه دوجداره قابل مشاهده مي باشد.

شبکه تزييني داخل شيشه دو جداره طرح دار

جورجين بار داخل شيشه از قيمت بالاتري نسبت به حالت اول برخوردار است ولي در کنار آن با زيبايي خود متناسب با طراحي نما و دکوراسيون داخلي مي باشد. براي توليد اين نوع شيشه دوجداره طرح دار، ابتدا طرح مورد نظر باتوجه به ابعاد شيشه را مشخص کرده سپس با استفاده از پروفيل هاي خاص و بست هاي مخصوص جورجين بار طرح شبکه تزييني را اجرا مي کنيم. در مرحله بعد شبکه تزييني را در چهارچوب اسپيسر شيشه دوجداره دکوراتیو قرارداده و آنرا فيکس ميکنيم.در ادامه روند توليد شيشه دوجداره انجام مي پذيرد. از جمله مزاياي اين روش، تنوع در رنگ و سطح مقاطع پروفيل مصرفي جورجين بار، طرح هاي متنوع قابل اجرا، عدم نياز به نظافت (ايزوله بودن محيط شبکه تزييني) و طول عمر بالا را مي توان بيان نمود.

انواع پنجره دوجداره با شيشه طرح دار جورجين بار

طراحي شبکه تزييني دکوراتیو براساس درخواست و سليقه مشتري صورت مي پذيرد. شيشه دوجداره جورجين بار با اسامي فرفورژه طلايي، گل ۴ پر نقره اي، گل ۴ پر ، گل لي لي و لوزي که در تصاوير زير چند مدل از آنها را مشاهده مي کنيد مشخص مي شود.