پنجره يو پي وي سي دو حالته
فروردین ۹, ۱۳۹۵
گالوانیزه پنجره یو پی وی سی
فروردین ۱۱, ۱۳۹۵

روش نگهداري پنجره دوجداره

مراحل توليد و نصب پنجره دوجداره با دقت و ظرافت انجام مي شود و سعي مي گردد کارايي آن در حد بالايي باشد. اما رعايت برخي از نکات در نگهداری و استفاده از پنجره دوجداره سبب مي شود که طول عمر و کارايي آن اضافه شود.

برای نگهداری بهتر از پنجره دوجداره از ۱۰ روش زیر استفاده کنید:

روش یک: روغن کاري پنجره دوجداره در زمان هاي طولاني باعث می شود تا قطعات مکانيکي آن بهتر کار کنند البته سعي شود از روغن هاي رقيق مثل روغن چرخ خياطي که برای این منظور مناسب تر هستند استفاده گردد.

روش دو: از استفاده از شعله آتش مثل آتش جوشکاري در نزديکي پنجره اجتناب گردد.

روش سه: پنجره دوجداره سالي ۴ تا ۵ بار با پارچه اي حاوي صابون مايع تميز شود که اين کار به خاطر لاستيک هاي درزگير آن است که باعث نرمي آن مي شود.

روش چهار: اختلاف دماي زياد در يک فاصله زماني کم و انبساط و انقباض مصالح ساختماني موجب مي شود که يراق آلات پنجره از رگلاژ خارج شده که با تنظيم صحیح به حالت اوليه بر مي گردد.

روش پنج: در هنگام جدا سازي ليبل ها اگر مقداري از آن باقي ماند به راحتي مي توان با دماندن يک سشوار ليبل ها را جدا کرد.

روش شش: اگر در مرور زمان دستگيره کمي شل شد مي توان به راحتي

پيچ ها را محکم نمود.

روش هفت: پنجره را بايد به دقت و به طور صحیح تمیز نمود تا گرد و خاک موجب کدر شدن سطح آن نشود.

روش هشت: در هنگام نقاشي ساختمان بهتر است پوششي روي پنجره دوجداره انداخت تا آسيبي به آن نرسد.

روش نه: برای نگهداری هرچه بهتر جاي پيچ ها در روي اسپانيوليت بسيار مهم است و مناسب تر است هر ۳۰ سانت يک پيج قرار گيرد. در سمت چرخ دنده بهتر است که پيچ ها به هم نزديکتر بوده تا در اثر فشار دستگيره، اسپانيوليت از پروفيل جدا نشود و نگهداری پنجره بر روی قاب راحت تر انجام گیرد.

روش ده: بهتر است مقدار روکش اسپانيوليت پنجره دوجداره استاندارد باشد و تست مقاومت در آب و نمک را به مقدار ۳۰۰ ساعت گذرانده باشد تا درب و پنجره دوجداره در منطقه نمناک دچار خوردگي نشود و از آسیب دیدگی قاب پنجره دوجداره جلوگیری شود.