کاربرد شیشه لمینت
شهریور ۲۳, ۱۳۹۵
طراحی درب پنجره دوجداره
شهریور ۳۰, ۱۳۹۵

تولید پروفیل یو پی وی سی

درب دوجداره

تولید پروفیل یو پی وی سی

امروزه بحث جلوگیري از هدر رفتن انرژي، یکی از مواردي است که در تولید محصولات جدید در نظر گرفته می شود. در این راستا هدر رفتن انرژي در ساختمانها نیز عامل مهمی به شمار می رود که در کشور ما نیز در چند سال اخیر مورد توجه بوده است و در نتیجه آن صنایع محصولاتی با قابلیت حفظ انرژي رو به گسترش می باشند.

تولید پروفیل هاي  یو پی وی سی یکی از طرح هاي ملی تلقی می گردد. بحث استفاده از این صنعت در ایران قبل از انقلاب نیز مطرح بوده است و گام هاي کوچکی نیز در این زمینه برداشته شده بود.

از دلایل کم توجهی به این محصول می توان به عدم شناخت مصرف کننده و عرضه محصولات غیر استاندارد و با کیفیت پائین (یو پی وی سی) نام برد که بدین دلیل متاسفانه این صنعت در کشور ما نتوانسته جایگاهی براي ورود پیدا کند.

یکی از مشکلات بزرگ کشور ما در حال حاضر هدر رفتن مقدار زیادي انرژي در تمامی فعالیتها و بخصوص در بخش ساختمانها می باشد. از دلایل هدر رفتن انرژي در ساختمانها می توان استفاده از در و پنجره هاي نامناسب را نام برد. از طرفی با توجه به شرایط متفاوت آب و هوائی کشور و براي استفاده صحیح از انرژي و جلوگیري از هدر رفتن بی حد و مرز آن و در جهت بهینه سازي مصرف سوخت در ساختمانها باید استفاده از این صنعت به صورت همگانی در بین آحاد مردم فرهنگ سازي شود.

خوشبختانه در چند سال اخیر سازمان بهینه سازي مصرف سوخت کشور و دیگر مسئولین توجه خود را به این نوع صنایع معطوف داشته و توصیه می کنند که صنایع این چنینی در کشور توسعه پیدا کند، خوشبختانه با اجراي طرح هدفمندي یارانه ها از سال ۸۹ و آگاهی همه آحاد جامعه از لزوم استفاده از وسایلی که مصرف انرژي را در ساختمان به شدت پائین می آورد روز به روز در حال افزایش می باشد و این محصول به سرعت در حال گسترش در بازار مسکن می باشد.

چندین دهه است که تکنولوژي ساخت پروفیل یو پی وی سی در کشورهاي بزرگ دنیا متداول گشته و محصولات فوق به دلایل امتیاز خاص و منحصر به فرد خود توانسته اند به سرعت در سایر کشورها نیز مطرح گشته و جهان شمول شده است.

این پروژه تحت لیسانس یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ماشین آلات و قالبهاي یو پی وی سی در اروپا به نام شرکتTechnoplast  می باشد که می توان پروفیل و ورقهاي یو پی وی سی را با بالاترین کیفیت و تکنولوژي روز اروپا به بازار عرضه نمود.

پروفیل یو پی وی سی یکی از مطمئن ترین و پرمصرف ترین مواد اولیه در ساخت در و پنجره ساختمانی بوده و مشخصه اصلی آن زیبائی و استحکام می باشد. سبک وزنی، خمش پذیري، عایق بودن در مقابل حرارت و الکتریسیته، مقاومت در برابر مواد شیمیائی و بیولوژیک قابلیت تبدیل به سطوح صیقلی، قابلیت تلفیق با مواد افزودنی مختلف و بالاخره انعطاف پذیري در کاربردهاي متعدد، پلیمرهاي مزبور را به مناسب ترین جایگزین براي آلیاژهاي فلزي و غیره فلزي در صنعت در و پنجره سازي تبدیل نموده است. پروفیل یو پی وی سی قابلیت عرضه در رنگهاي مختلف را دارا می باشد.