تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره در کرج
اسفند ۶, ۱۳۹۴
شیشه ضدسرقت سکوریت
اسفند ۱۲, ۱۳۹۴

انواع شيشه پنجره یو پی وی سی

شيشه هاي مات و رنگي :

شيشه هاي دوجداره مات و رنگي براي كنترل نور و انرژي در ساختمان استفاده مي شوند. براي توليد اين شيشه های دوجداره معمولاً تركيبات اضافي به مواد اوليه شيشه قبل از مرحله ذوب اضافه كنيد. اين تركيبات موادي مانند كبالت، نيكل براي شيشه هاي دودي، اكسيد آهن براي شيشه هاي آبي، اكسيد آهن براي شيشه هاي زرد و سبز مي باشند.

شيشه پنجره دوجداره با پوشش سطحي :

به منظور كاهش اتلاف انرژي از پنجره دوجداره یو پی وی سی و يا جلوگيري از ورود تشعشعات ماوراي بنفش و مادون قرمز پوشش هاي انتخاب طيفي بر روي سطح شيشه نشانده مي شود. اين پوشش ها با توجه به نوع كاربري بر سطح داخلي و يا خارجي شيشه قرار ميگيرند كه سبب بازتاب حرارت داخلي ساتع شده از ساختمان به درون ساختمان و يا انعكاس امواج نوراني مادون قرمز و ماوراي بنفش مي شوند. براي ايجاد پوشش بر روي شيشه در خط توليد شيشه هاي فلوت هنگامي كه شيشه وارد حوضچه قلع مذاب شده و به آرامي سرد مي گردد در زماني كه دماي آن به حدود ۱۰۰  درجه سانتيگراد مي رسد، مواد ويژه اي به صورت بخار بر روي حوضچه قرار مي گيرند و سرد شدن شيشه سبب مي‌شود تا يك لايه ميكروسكوپي از مواد بر روي شيشه ايجاد شود.

روش ديگر ايجاد پوشش بر روي شيشه پنجره دوجداره یو پی وی سی بعد از توليد نهايي شيشه انجام  مي شود كه به روس اسپاترينگ (Sputtering) انجام مي‌شود. در اين روش شيشه توسط ماده مورد نظر براي ايجاد يك لايه نازك بمباران اتمي مي‌شود.

شيشه‌هاي پوشش‌دار، كنترل‌كننده انرژي (Low-E) :(نسل جديد شيشه در خدمت صرفه‌جويي مصرف انرژي)

شيشه به عنوان يكي از مصالح پر‌مصرف ساختمان است كه علاوه بر تامين نور داخل، ارتباط بصري با خارج ساختمان را امكان‌پذير مي‌سازد. اما با توجه به خاصيت عايقكاري كمي كه دارد، همواره در فصل سرد و گرم سال مشكل‌ساز بوده است به همين دليل است كه در زمان‌هاي گذشته و حتي در حال از وسايل مختلفي نظير سايه‌بان‌ها و پرده در تابستان جهت جلوگيري از ورود نور و گرماي شديد خورشيد و در زمستان‌ها از پرده‌هاي ضخيم جهت جلوگيري از اتلاف گرماي داخل ساختمان استفاده مي‌شود.

…………………………..

امروزه با پيشرفت تكنولوژي و پوشش دادن لايه‌هاي بسيار نازك روي شيشه البته با تجهيزات بسيار پيشرفته شيشه‌هايي توليد مي‌گردد كه تا حد زيادي كاستي‌هاي شيشه معمولي را مخصوصاً در رابطه با اتلاف و كسب انرژي حرارتي خنثي مي‌كند در عين حال تامين نور مرئي را كه از خواص اصلي شيشه مي‌باشد حفظ مي‌نمايد. امروزه در كنار بحث عايقكاري حرارتي در بخش‌هاي مختلف ساختمان، به استفاده از پنجره‌هاي دو‌جداره یو پی وی سی تاكيد مي‌گردد كه داراي شيشه‌هاي معمولي هستند، در صورتي كه استفاده از شيشه Low-E در يكي از جدار‌ه‌هاي پنجره دو‌جداره يا شيشه‌هاي طلقي (Laminate)، باعث كاهش چشمگيري در تبادل انرژي ساختمان با فضاي بيرون مي‌گردد.

شيشه‌هاي كنترل‌كننده انرژي يا Low-Emissivit كه در فارسي به شيشه كم گسيل ترجمه شده است، شيشه‌اي است كه انتقال حرارت بسيار كمتري نسبت به شيشه معمولي دارد و مانند يك عايق حرارتي شفاف عمل مي‌كند. از آنجا كه مساحت زيادي از سطح جانبي ساختمان‌ها را شيشه تشكيل مي‌دهد، استفاده از شيشه Low-E به جاي شيشه معمولي، كمك بزرگي در كاهش مصرف انرژي ساختمان خواهد نمود. اين نوع شيشه در انواع مختلف توليد مي‌گردد. شكل ظاهري بعضي از آنها مشابه شيشه معمولي و بي‌رنگ است و نوع رنگي آن به Low-E-Sun مشهور است.